Jacek Hamerliński

dr inż. Jacek Hamerliński, Dyrektor Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Poligraficznego, COBRPP

Dyrektor Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Poligraficznego (COBRPP). Od prawie trzydziestu lat specjalizuje się w poligrafii i systemach wydawniczych. Pracował między innymi jako doradca i konsultant w firmach Infosystems, Publishing Institute, SAD. Jako specjalista ds. produktu i sprzedaży systemów poligraficznych działał dla firm Agfa i XTeam, kierował także działem informatycznym w Presspublice. Doświadczony trener, nauczyciel, naukowiec, konsultant. Prowadzi badania w COBRPP, gdzie kieruje Zespołem Badawczym Elektroniki Drukowanej. Autor licznych artykułów specjalistycznych, publikowanych w pismach branżowych, polskich i zagranicznych. Swoją obszerną wiedzą dzieli się regularnie podczas prowadzonych przez siebie szkoleń oraz w trakcie wystąpień na konferencjach branżowych.

Rafał Hnidziuk 2

Rafał Hnidziuk, Presales Specialist - Commercial & Industrial Printing, EPSON Europe BV

Specjalista ds. rozwiązań druku w wielkim formacie, do zastosowań komercyjnych i przemysłowych z 15-letnim doświadczeniem w branży druku cyfrowego.

Tomasz Kuciński 2

Tomasz Kuciński, Account Manager & Industrial Printing, EPSON Europe BV

Tomasz Kuciński, inżynier, ukończył studia na kierunku „informatyka w biznesie”. Od początku swojej kariery zawodowej związany jest z sektorem urządzeń drukujących. Przez trzy lata pracował dla firmy HP na stanowisku Technical Consultant. Od 2002 roku związany jest z firmą Epson, w której odpowiada za rynek drukarek wielkoformatowych. Zajmuje się m.in. zarządzeniem polską siecią dealerską, jej rozwojem oraz planowaniem strategii. Prowadzi liczne warsztaty oraz szkolenia dla fotografów i grafików.

Piotr Ronke

Piotr Ronke, Dyrektor Handlowy, Scorpio

Absolwent Politechniki Łódzkiej. W branży poligraficznej od ponad 20 lat.
W Scorpio Sp. z o.o. rozpoczął pracę w 2003 roku od sprzedaży maszyn i materiałów eksploatacyjnych dla offsetu, introligatorni oraz druku cyfrowego.
Od 2012 na stanowisku dyrektora handlowego jest odpowiedzialny za sprzedaż we wszystkich obszarach działania firmy: fleksografia, druk cyfrowy, druk offsetowy oraz tampondruk.

Jacek Stencel

Jacek Stencel , Prezes, Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego

Od 2005 roku Prezes Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego, który aktywnie i lojalnie uczestniczy we współtworzeniu sektora poligrafii polskiej oraz międzynarodowej. Twórca wielu publikacji, prelegent podczas licznych konferencji i seminariów, członek amerykańskiej akademii ASDPT, jury Fespa Awards i innych branżowych konkursów oraz organizator i propagator spotkań biznesowych służących rozwojowi branży poligraficznej. Założyciel i właściciel drukarni PASJA od 1992 r.

Jacek Szydłowski

Jacek Szydłowski, Członek Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego

Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego. Od ponad 22 lat zajmuje się handlem maszynami i materiałami poligraficznymi dla drukarń offsetowych, fleksograficznych, sitodrukowych i wielkoformatowych oraz innych firm związanych w różnym stopniu z poligrafią. Współpracuje zarówno z firmami reklamowymi, jak i szwalniami, zakładami produkcyjnymi czy uczelniami artystycznymi. Współwłaściciel i dyrektor firmy Sico Polska.

Joanna Zjawin

Joanna Zjawin, Dyrektor, Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego

Dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego. Od ponad 5 lat związana z branżą poligraficzną. W ramach Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego odpowiedzialna za realizację misji i wizji Stowarzyszenia – łączenia społeczności zainteresowanej drukiem cyfrowym i sitodrukiem w celu rozwoju branży. Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na Wydziale Marketingu i Zarządzania, Marketing Manager w firmie LFP Industrial Solutions.